نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سامانه مدیریت کاربران و پهنای باند اینترنت

سامانه مدیریت کاربران و پهنای باند اینترنت از بهمن ماه سال 94 به صورت آزمایشی در دانشگاه کوثر راه اندازی گردید و در مدت 4 ماه به تدریج کلیه ساختمان ها و واحدهای دانشگاه تحت پوشش این سیستم قرار گرفتند. هم اکنون همکاران محترم و دانشجویان گرامی می توانند جزئیات استفاده خود از اینترنت را از آدرس داخلی internet.kosar.ir مشاهده نمایند.

از مهمترین نیازهای یک دانشگاه برای ارائه‌ی سرویس اینترنت به پرسنل و دانشجویان، وجود یک سیستم قدرتمند و کارآمد می باشد که بتواند در امر تصمیم گیری مناسب به مدیران کمک کرده و آنها را در تخصیص منابع موجود به صورت بهینه و با توجه به سیاست های اتخاذ شده یاری دهد. به همین منظور یکی از قدرتمندترین سامانه‌های مدیریت کاربران و پهنای باند اینترنت به همت همکاران متخصص مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه راه اندازی گردید. قابلیت های منحصر به فرد این سامانه این امکان را می دهد که سیاست های مدیریتی را به بهترین نحو پیاده سازی نماییم. با استفاده از گزارش ها و نمودار های این سامانه در خصوص مدیریت پهنای باند، می توان از پهنای باند اینترنت دانشگاه بهترین بهره برداری را نمود. البته لازم به ذکر است هدف از پیاده سازی این سامانه بهینه کردن استفاده از اینترنت است، نه محدود کردن آن.

استفاده از سیستم های امنیتی در این سامانه و نصب آن بر روی سرورهای پیشرفته Linux ، امنیت بالایی را برای این سیستم تضمین می کند. همچنین شایان ذکر است که متخصصین این مرکز ارتباط این سامانه را از طریق LDAP با سرور Active Directory برقرار نمودند تا اعتبارسنجی اکانت ها به صورت یکپارچه از طریق AD انجام پذیرد. یکی دیگر از نقاط قوت این سامانه، نسبت به سیستم اکانتینگ قبلی، قابلیت کار مطمئن در فشار کاری بالا می باشد.