نصب درایور چاپگر

بیشتر پرینتر های اچ پی ، سامسونگ و canon از طریق درگاه USB به کامپیوترمتصل میشوند و به محض وصل شدن شروع به کار میکنند . (البته بسیاری از مدل ها هم به صورت بی سیم کار میکنند) اما در برخی موارد لازم است کار بیشتری انجام دهید . 
امروز و در وبسایت آبنوس به عنوان نمایندگی رسمی ماشین های اداری HP ، canon و سامسونگ نحوه ی اضافه کردن یک پرینتر با و بدون درایور در ویندوز 10 را به شما آموزش خواهیم داد .

- با اکانت اصلی یا administrator وارد ویندوز 10 شوید
- پرینتر canonخود را به کامپیوتر متصل کنید .
- در صفحه ی دسکتاپ روی استارت کلیک کنید
- در منوی استارت گزینه ی Setting را کلیک کنید .
- در صفحه ی باز شده بر روی گزینه ی Devices کلیک کنید .
- پس از باز شدن صفحه ی Devices ؛ از نوار سمت چپ بررسی کنید حتما دسته بندی Printers & scanner انتخاب شده باشد .
- از نوار سمت راست و ذیل بخش Add printers & scanners گزینه Add a printer or scanner را انتخاب کنید .
- منتظر بمانید تا ویندوز پرینتر متصل شده را شناسایی کند ؛ در صورتی که ویندوز توانست پرینتر شما را به درستی شناسایی کند روی نام پرینتتان کلیک کرده و نصب را به اتمام برسانید . در غیر این صورت قدم های بعدی این آموزش را دنبال کنید .
- حالا که ویندوز نتوانسته است پرینتر شما را شناسایی کند بر روی گزینه ی The printer that I want isn't listed کلیک کنید .
- در پنجره ی Find a printer with other options گزینه ی Add a local printer or network printer with manual settings را انتخاب کرده و کلید Next را بزنید- در صفحه ی Choose a printer port تنظیمات موجود را بدون تغییر بگذارید و کلید Next رابزنید

- در صفحه ی Install the printer driver از لیست موجود در سمت چپ نام سازنده ی دستگاه خود (به عنوان مثال برای پرینتر های اچ پی گزینه ی HP)را انتخاب کنید .
- در همین صفحه و در سمت راست از لیست موجود مدل دستگاه خود را انتخاب کنید . به خاطر داشته باشید چنانچه درایور مربوط به دستگاه را از وبسایت آبنوس دانلود کرده اید میتوانید با کلیک بر روی گزینه ی Have Disk… آن را انتخاب کنید .
- کلید Next را کلیک کنید
- در صفحه ی Type a printer name و در فیلد Printer name یک نام دلخواه وارد کنید و سپس Next را بزنید .
- در صفحه ی Printer Sharing مطمئن شوید که گزینه ی Share this printer so that others on the network can find and use it انتخاب شده است . چنانچه مایل نیستید سایر کاربران به پرینتر دسترسی داشته باشند این گزینه را فعال نکنید .
- اگر پرینتر را با دیگر کاربران به اشتراک میگذارید در بخش Share name یک نام دلخواه وارد کنید . این نام به عنوان نام پرینتر به سایر کاربران نمایش داده خواهد شد .
- اگر پرینتر را با سایر کاربران به اشتراک گذاشته این این امکان را دارید تا بخش Location (محل) و Commnet (راهنما) را با توضیحات دلخواه پر کنید .
- روی Next کلیک کنید .
- در صفحه ی نهایی گزینه ی Print a test page را کلیک کنید تا مطمئن شوید پرینتر به دسترستی کار میکند .
- دکمه ی Finish را بزنید