آموزش نرم‌افزار ارتباطی اسکایپ

Skype Logo

اسکایپ (Skype) نرم‌افزار کاربردی است که به کاربر اجازه می‌دهد به وسیله صدا روی پروتکل اینترنت تماس تلفنی برقرار کند. تماس تلفنی و ویدئویی بین کاربران اسکایپ کاملاً رایگان است و برای تماس با تلفن ثابت و تلفن موبایل نیاز به خرید اعتبار می‌باشد. همچنین این برنامه امکانات مختلف دیگری مانند پیام‌رسان فوری، انتقال فایل، ویدئو کنفرانس و پست صوتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

با توجه به شرایط کنونی در مورد همه‌گیری ویروس کرونا، استفاده از این نرم‌افزار در بسیاری موارد از جمله برگزاری جلسات با اشخاص خارج از دانشگاه مورد توجه قرار گرفته است. به همین منظور مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه تلاش دارد در این صفحه لینک دانلود، آموزش نصب و نیز آموزش استفاده از این نرم‌افزار را در اختیار همکاران و دانشجویان گرامی قرار دهد.

 

دانلود و نصب نرم‌افزار

لازم به ذکر است که شما می‌توانید نرم‌افزار اسکایپ را در بسیاری از مرورگرها مثل Microsoft EdgeMicrosoft Edge و Google ChromeGoogle Chrome به صورت آنلاین اجرا کنید و نیازی به نصب آن نیست. لاگین به نرم‌افزار آنلاین اسکایپ از این لینک امکان‌پذیر می‌باشد:     web.skype.com

 

Windows Logo  لینک دانلود اسکایپ برای سیستم‌ها، لپ‌تاپ‌ها و گوشی‌هایی با سیستم عامل Windows

Macintosh Logo   لینک دانلود اسکایپ برای سیستم‌ها و لپ‌تاپ‌های اپل با سیستم عامل Macintosh

   لینک  دانلود اسکایپ برای گوشی‌ها و تبلت‌هایی با سیستم عامل Android

iOS Logo   لینک دانلود اسکایپ برای گوشی‌ها و تبلت‌هایی با سیستم عامل iOS

Operating System  لینک دانلود اسکایپ برای سایر سیستم‌های عامل

 

آموزش تصویری کار با نرم‌افزار اسکایپ (Skype)

پس از نصب اسکایپ روی کامپیوتر، می‌توانید با جستجو در منوی استارت، اسکایپ را پیدا کنید و آن را اجرا نمایید (می‌توانید میانبر این برنامه را به صفحه دسکتاپ اضافه کنید و یا آن را در استارت و تسکبار پین کنید). اگر شما قبلا حساب کاربری Skype را داشته‌اید می‌توانید با وارد کردن نام، شماره تلفن یا ایمیل وارد اکانت خود شوید. در غیر این صورت برای ساخت اکانت جدید روی Create a new account کلیک کنید.